Case 821F wiellader naar Upcycling Gemert
Als je van Beek en Donk naar Gemert rijd heb je het vast wel zien staan: het nieuwe enorme betonnen complex op het terrein van de champignonkwekerij van Hans van den Boomen aan de Beeksedijk. Waarom hebben ze het gebouwd en wat doen ze daar toch…? De gebroeders Van den Boomen hadden het idee om de afvoer van champost, een bijproduct van de champignonteelt efficiënter af te voeren.
Tot op heden was de afvoer van champost een enorme kostenpost voor het bedrijf. Pieter van den Boomen legt het uit; Zij bouwden een energie terugwinning complex bestaande uit 3 cellen met ieder ca 1000 kuub capaciteit. De cellen worden gevuld met natte champost welke direct uit de kwekerij met een lopende band wordt aangevoerd. De natte champost wordt door middel van beluchting gedroogd en doordat er een gecontroleerde broei ontstaat wordt de lucht tevens verwarmd.
Als het proces klaar is en de champost voldoende gedroogd is, kan deze worden afgevoerd. Omdat het product veel lichter is geworden is de afvoer goedkoper. En doordat er een gecontroleerde broei heeft plaats gevonden is het product voor meerdere doeleinden te gebruiken en dus beter te verkopen. Bijkomend voordeel is dat de verwarmde lucht weer energie kan opwekken. Deze energie wordt in de eigen kwekerij gebruikt om de champignons te telen.
Kostenbesparing op afvoer en kostenbesparing op energieverbruik!
Bij het leegdraaien van de kwekerij voert de lopende band de champost vrijwel continu aan. Het product komt met ca 400 kuub per uur op de binnenplaats te liggen. De nieuwe Case 821F, die door Van der Vrande geleverd is rijdt en stapelt het product laag voor laag in 1 van de 3 cellen. Met de 6.5 kuubse volume bak kan de loader 1000 kuub in 2 a 3 uur verwerken. Voor het beladen van de walking floor trailers gebruikt men de 5 kuubse hoogkiepbak om iedere vrachtwagen binnen 10 minuten te vullen. In een later stadium wordt de loader ook gebruikt om de champost te mengen met andere producten. Efficiënt werken staat voorop dus is de Case 821F uitgerust met een Faster snelwisselsysteem om de hoogkiepbak snel te wisselen, all-in 1 joystick, centraal smeersysteem en de Case 821F heeft 14 LED werklampen om in de donkere cellen voldoende licht te hebben.